7 věcí, které by si rozvedení lidé přáli udělat v manželství jinak

Rozvod je jednou z nejtěžších věcí, kterou může člověk projít. Když si dáváte manželský slib, vidíte světlou budoucnost a společně strávený život. Ale u 40 až 50 procent párů v USA se na cestě k rozvodu něco změní a manželství se rozpadne. Možná je to nevyhnutelné pro ty, kteří se vzali ze špatných důvodů nebo se prostě už nemohou vidět, ale co kdyby existovalo něco, co by některé z těchto párů mohly udělat pro záchranu svého vztahu?


Možná je to zpětně mnohem snazší vidět, ale mnoho lidí lituje chyb, kterých se v manželství dopustili. Přečtěte si, co by si sedm rozvedených lidí přálo udělat jinak.

1. Naučit se efektivněji komunikovat.


"Efektivní komunikace je základem a klíčem ke vztahu bez sporů," říká Mark Joseph, zakladatel vztahového blogu Parentalqueries.com, v rozhovoru pro Best Life. "Umožňuje páru jasně a smysluplně vyjádřit své myšlenky a pocity... a pomáhá podporovat porozumění, laskavost a respekt, které jsou pro zdravý dlouhodobý vztah nezbytné. Pokud oba jedinci nesdílejí své myšlenky a pocity, může to vést k narušení důvěry a porozumění, [což] může ztížit řešení konfliktů."

Možná si myslíte, že vy a váš partner samozřejmě víte, jak komunikovat. Ale skutečně naslouchat tomu, co druhý člověk potřebuje, a zároveň jasně a zdravě sdělit své vlastní potřeby je mnohem těžší, než si možná myslíte - a to, že toho nejste schopni, může vést k ukončení vztahu.

2. Více se ukazovat.


Marissa Bakerová vyjádřila na TikToku lítost nad tím, že dříve nechodila na terapii - přála si, aby se také více ukazovala svému partnerovi. Ve videu na TikToku zdůrazňuje, že by ve svém manželství dělala "všechno jinak". Její titulek zní: "Víte, co je to za hlouposti? "Ukázala bych se. Byla bych přítomná. Šla bych na terapii dřív. Ukázala bych se svému partnerovi a projevila bych mu vděčnost za všechno, co pro mě udělal."

Cítit se chtěný a milovaný je něco, co ve vztahu potřebuje každý, ale bohužel někteří partneři nemusí vždy věnovat svým drahým polovičkám pozornost a péči, kterou si zaslouží.

"Když má váš partner pocit, že je poslední v řadě na vaši pozornost, vzniká odpor a zabíjí jakoukoli šanci na intimitu," říká Monica Tanner, odbornice na vztahy a ředitelka společnosti Secrets of Happily Ever After.

3. Nesnažit se mít vždy pravdu.

Ve videu na TikToku s názvem "Jak jsem si zkazila manželství" manželská koučka Jennifer Hurvitzová říká, že jednou z věcí, které si přála dělat jinak, byla snaha mít neustále pravdu.

"Snažte se pochopit názor svého partnera," řekla. "Místo toho, abyste se snažili mít neustále pravdu, naslouchejte si a pochopte toho druhého. Pokud už teď přemýšlíte, kdo má pravdu, prohráváte. Pokud se už teď staráte o to, kdo vyhraje, prohráli jste."

Takové chování může mezi partnery vrazit obrovský klín. "Když se snažíte být neustále tím, kdo má pravdu, nepřipouštíte, že by mohl existovat i jiný úhel pohledu nebo perspektiva," říká Fiona Eckersleyová, koučka vztahů z organizace fionaeckersleycoaching v časopise Best Life. "Odmítavý postoj k názorům nebo nápadům partnera v něm vyvolává pocit, že je nehodný. To povede k nerovnováze a nakonec osoba, která má pocit, že o sobě musí pochybovat, je méně nakloněna intimnímu vztahu nebo sdílení čehokoli o sobě."

4. Upustit od neustálé kritiky.

Obviňování partnera z vlastního neštěstí nebo problémů je rychlý způsob, jak ve vztahu narůstá zášť a negativita. Poslední věc, kterou chcete udělat, je promítat své vlastní problémy nebo nejistoty do svého partnera.

Hurvitzová ve svém videu na TikToku také říká, že obviňování bylo jednou z dalších věcí, které vedly k zániku jejího manželství. "Přála bych si, abych se v té době soustředila na to, co jsem udělala špatně já, a ne můj partner. Nezáleží na tom, čí je to vina. Záleží na tom, kdo nechal ručník na podlaze? Ne, ať vám ručník nezničí celé manželství." Víte, co se stalo?

5. Pochopit vliv jazyků lásky.

Ve videu na TikToku Lucy Cerezo mluví o tom, proč se s bývalým rozvedla, a poukazuje na to, že znalost partnerova jazyka lásky jí mohla pomoci.

"Mým jazykem lásky jsou skutky služby a já to nevěděla, ale když se na to dívám zpětně, jeho jazykem lásky bylo dávání dárků," řekla. "Byl tam obrovský rozpor, protože jsem očekávala, že pro mě bude něco dělat, a když to nedělal, myslela jsem si, že mě nemiluje."

Efektivní komunikace o svých potřebách je něco, co byste měli se svým partnerem cítit pohodlně, a znalost jazyka lásky toho druhého může být nástrojem, jak tomu druhému pomoci, aby se ve vztahu cítil potřebný a také opečovávaný.

6. Ocenit tvrdou práci druhého partnera.

Je důležité ocenit partnerovu roli a práci, kterou do vztahu vkládá, ať už jde o vyzvedávání dětí ze školy nebo každodenní dojíždění do kanceláře. Ve videu na TikToku @honestappraisal říká, že si vypěstoval nedostatek úcty k roli, kterou hrála jeho žena. Své ženě říkával, že být matkou v domácnosti je "sakra jednodušší než chodit do práce". Při pohledu zpět říká, že si své ženy a jejího přínosu pro rodinu nevážil a stydí se za nedostatek svého.

"Ocenění pomáhá našemu partnerovi cítit, že uznáváme způsoby, jakými pracuje a přispívá k našemu společnému životu," říká Sara Oliveri Olumba, odbornice na vztahy a koučka. "Bez ocenění nejenže bude mít náš partner pocit, že si jeho přínosu nevšímáme, ve skutečnosti je pravděpodobné, že si ho nevšimneme ani my! Je snadné přeceňovat vlastní práci a podceňovat práci druhého člověka."

7. Brát závazek vážněji.


V dalším videu na TikToku od @honestappraisal říká, že ačkoli jeho manželství trvalo 28 let, na začátku manželství se začalo hroutit.

"Na samém začátku jsem nechápal podstatu závazku v manželství. Nejenže jsem byl ve svých 26 letech mladý, ale byl jsem i naivní. Neměl jsem představu o tom, co je to manželství nebo závazek. Mám na mysli dlouhodobý závazek vůči romantickému partnerovi."

Když se někomu zavazujete, je důležité být v takové fázi života, kdy jste schopni poznat skutečnou hodnotu manželství i vážnost slibu, který skládáte.

Zdroj: Bestlifeonline.com

Okomentovat

0 Komentáře

TOPlist CZIN.eu