Nechutné video odhalující, jak se ve skutečnosti vyrábí párky v rohlíku, vyvolává v lidech chuť na párek v rohlíku!

Credit: klingonspider/YouTube

Featured Image Credit: klingonspider/YouTube

Ať už jste na festivalu, na fotbalovém zápase nebo jen máte chuť na jednodušší oběd - hot dog je obvykle oblíbeným jídlem. Málokdo z těch, kdo si potrpí na hotdogy, se však zamyslí nad tím, jak vzniká jejich charakteristický válcovitý tvar nebo jak se vůbec vyrábí.

Jedno video ukazuje přesně tento proces a nesklidilo takový ohlas, jaký byste si mysleli. Podívejte se sami:

Párky v rohlíku se staly synonymem pro americkou kulturu rychlého občerstvení a dnes patří k nejoblíbenějším pochoutkám ve Spojených státech.

Podle údajů The Ultimate Hot Dog Consumption Stats jí hot dogy neuvěřitelných 95 % amerických domácností. Databáze dále uvádí, že průměrný obyvatel USA zkonzumuje "přibližně 70 hot dogů ročně".

A to není ani ta nejvíc šokující statistika - připravte se na toto vysoké číslo. Podle organizace The National Hot Dog and Sausage Council - ano, existuje - se jen v Americe ročně sní asi 20 miliard hot dogů. Ano, čtete správně!

Je překvapivé, že při své věrné fanouškovské základně málokdo ví, co vlastně vzniká při výrobě jejich oblíbené masové pochoutky. Na YouTube bylo nahráno video "Jak se to dělá", které diváky poučí o intenzivních záběrech ze zákulisí. Video dělá přesně to, co je na něm napsáno, a nešetří ani grafickými detaily. Vysvětluje, že prvním krokem je shromáždění "odřezků", které se následně rozmělní protlačením řezů skrz strouhané kovové desky. Poté se do masa přidá potravinářský škrob, sůl a další dochucovadla.

V tuto chvíli je směs sušší - rozhodně se z ní ještě nestane šťavnatý párek v rohlíku. Poté se vedle kukuřičného sirupu přidá voda a vše se smíchá ve velké kádi. To má pomoci "rozptýlit přísady" a učinit hotdogy "šťavnatějšími". Do procesu se přidá další stroj, který masové těsto vyčistí do "jemné emulze".


Béžové těsto má v tomto okamžiku k "jemnosti" daleko. Jakmile je těsto hotové, video vysvětluje trochu více o procesu "plnění trubiček a nádivky". Poté, co je maso úhledně obaleno, se střívka před vložením do trouby podrobí "tekuté kouřové sprše". Poté se psi před zabalením ponoří do "studené slané vody".Okomentovat

0 Komentáře

TOPlist CZIN.eu